Školní rok 2015/16

Rozloučení se školáky

Další foto

Škola v přírodě

Naše úžasná škola v přírodě (jako každý rok) na penzionu „PEPA“ v Malé Morávce samozřejmě začala velikými přípravami a sháněním potřebných věcí, sponzorů a zajištění všech návštěv. Až konečně přišla, hlavně pro 18 dětí, ta dlouho očekávaná neděle. Tak proto rychlé loučení, nastoupit do autobusu, všechno naložit a jedéééém.
Po příjezdu rozdělit děti a kufry, které nám pomohli vynést statní taťkové, kteří jeli s námi a taky rychle odjeli. Nastalo vybalování, potom krátká vycházka po okolí, seznámení se zahradou, která byla velice pěkná a hlavně jenom pro nás.
První večeře, pohádka a první noc proběhla celkem v klidu a hlavně bez slziček.

Pondělí:
Nedočkavci brzy vstávali, tak šupem, jako každý den, na rozcvičku. Pak na snídani, úklid pokojů, práce v pracovních sešitech, hodnocení pokojů a vycházka ke stájím, kde jsme pozorovali koně a oni nás samozřejmě taky. Potom na oběd a šupem na autobus do Dolní Rudné na návštěvu jezdeckého klubu „AMIR“. Zde se děti povozili, nasvačili a pak jsme pelášili na autobus a děti se jako každý den těšili na zahradu. Po večeři kreslení „Co jsme viděli“, hry, pohádka před usnutím a hajdy do hajan. Spali celou noc!

Úterý:
Ráno probíhá stejně, i když už se některým nechce z postele na rozcvičku. Dopoledne na návštěvu do místní MŠ na jejich novou zahradu, seznamování a společné hry. Po obědě krátký spánek (první a poslední) a delší vycházka k „vodnímu mlýnu“. Pozorování různých živočichů, stromů, keřů tzv. „Ekologická vycházka“. Po večeři ještě chvíli na zahradu, kreslení „večerníček“ a šup do postelí. Opět spánek až do rána!

Středa:
Ráno bylo bez rozcvičky, jelikož nás čekal dlouhý pochod na „Praděd“. Hned na zastávce byl však ohrožen, jelikož i další děti „chtěli oslavit“ svůj svátek výletem na Praděd. Pan řidič byl tak šikovný, že nás všechny do autobusu „nacpal“. Dojeli jsme na „Hvězdu“ a pak na „Ovčárnu“. Zde krátké posilnění svačinou, vyčůrat a jdeme. Šlapali jsme, šlapali a na vrcholu vítězoslavně zvolali s naší zdravotnicí „Hurá Praděd“! Posedali jsme na lavičky a přišel náš výletní oběd. No co asi! Řízek! Jelikož bylo hezky, vyjeli jsme výtahem do věže a viděli naše krásné hory Jeseníky. Čekala nás cesta dolů, ale ta samozřejmě rychleji utekla. Dole na nás i ostatní děti čekal extra připravený autobus. Svezl nás na „Hvězdu“ a pak další do Malé Morávky. Čekali jsme od dětí alespoň malou únavu, ale první co řekli, bylo: „Pojedeme na zahradu“? Následovala večeře, která nám moc chutnala, jako všechna jídla. Potom kreslení, při pohádce sprchování a šup do postelí. Za chvíli ticho a bylo opět celou noc!

Čtvrtek:
Tentokrát ráno rozcvička. To bylo řečí! Úklid pokojů, hodnocení a samozřejmě snídaně (někteří i dvě). Krátká vycházka, jelikož jsme čekali návštěvu myslivců. Přijel však jen jeden myslivec a dvě „myslivkyně“ jak je nazvali děti. Ukázali nám vycpaná zvířata, povídali si s námi, měli jsme poznávací soutěž a na závěr zvuky různých zvířat, hlavně jelenů. I my jsme si na vábničky „zatroubili“. Po obědě šup na autobus a výlet do Karlovy Studánky, kde jsme se těšili na dobrou zmrzku a paní učitelka, paní Majka se zdravotnicí Melánkou na dobrou kávičku. Dojeli jsme, pochodili, viděli a těšili se do cukrárny. A ejhle cukrárna zavřená, to bylo zklamání. Všech! Nasedli jsme však na autobus a v Malé Morávce zmrzka otevřená! A taky byla dobrá! To už jsme se těšili na táborák. Ale co čert nechtěl. Poprvé za celou dobu našeho pobytu začalo lehce pršet. No nic! Párky do hrnce ohřát, zbaštit a vynahradit to „divokou diskotékou“. Různé taneční kreace i ve dvojicích jsme viděli. To z nás měl pan „šéf“ radost! Potom rychle umýt a spát. Poslední noc! Opět klidná jenom pro paní učitelku, paní Majku a Melánku plno práce. Nachystat odměny, napsat diplomy, připravit nakoupené dárky pro mamky a taťky.

Pátek:
Dovolili jsme dětem delší spaní bez rozcvičky (i když někteří!). Po snídani veliké balení, úklid a slavnostní předávání cen, dárků, poděkování panu „šéfovi“ (pojmenovali děti) a hlavně velké očekávání příjezdu autobusu. Poslední oběd a autobus už byl tady. Měli jsme strach, že kufry budeme muset tahat sami, ale přijel taťka a strejda od Tomáše Hoferka a jim veliké díky za velkou pomoc. Teď už rychle naložit, nasednout a předat zdravé a celé děti. To bylo vítání a naše veliká úleva, že jsme to celé zvládli. Moooc musím poděkovat paní Majce a naši zdravotnici Melánce, kterou si děti rychle oblíbili (obzvlášť kluci), za velkou pomoc při celém našem pobytu v přírodě na penzionu „PEPA“ v Malé Morávce.

„Tak snad příští rok …“

Další foto

Den dětí

Další foto

Mlýn u vodníka Slámy

Další foto

Sportovní olympiáda

Do školky nás přišel pobavit KLAUN TU-TUDostali jsme medaile

Kurs bruslení jsme zvládli lehce a už se ledu nebojíme. Za odvahu a dovednosti jsme si vysloužili medaile, Byly sice čokoládové, ale za to všechny zlaté.Vynášení Moreny


Velikonoční domeček


Další foto

Velikonoční výzdoba

Karneval

Letošní karneval se nesl v duchu různorodých kostýmů. Zvířatka i pohádkové postavičky společně rejdily prostorami školky. Akorát medvídek nám od loňska trochu pohubnul. Snad přibral po vynikajících koblížcích, které jako vždy velice chutnaly i dětem.

Další foto

Lyžařská školička – Vráclavek 18. 1. – 22. 1. 2016

Tentokrát nás bylo něco méně, ale to vůbec nevadilo. Děti si užívaly sněhu, kterého bylo v Krnově málo. Podle instruktorů byly naše děti nejšikovnější.
Závěrečný karneval jen umocnil dobrou náladu a pocity. Všichni lyžaři sjeli i velký vlek a kopec.
Děkujeme našim instruktorům za výuku i dobrou přátelskou pohodu.

Další foto

Plavání

Lekce plavání máme za sebou a už se vody nebojíme.

První bruslení

Hurá a je to tady.
Letošního bruslení jsme se nemohli dočkat. Stejně jako každý rok jsme z přístupu krnovských hokejových trenérů naprosto nadšeni. Čeká nás 10 lekciček bruslení na krnovském stadiónu Krystal.

Vítání občánků

Čertování 2015

Čertící byli letos na nás hodní. Místo velkého pytle na zlobivé děti donesli krásný pohádkový příběh. Plnili jsme pekelné úkoly a spolu s čertíky si zatančili taneček přes dvě pekla. Mikuláš byl přísnější a chtěl přesně vědět, které děti zlobí. Jelikož máme ve školce zřejmě samé hodné děti, nezbylo mu než rozdat sladkou nadílku.

Další foto

Podzimníček 2015

Letošního Podzimníčka jsme na naší zahrádce přivítali s nadšením. Sluníčko hřálo a poslední dny babího léta byly tady. Děti se svými rodiči plnili ekologické úkoly a mezi tím pomáhali s úklidem šišek a jehličí. Za přípravu letošního krásného obřího ohniště děkujeme panu Honzovi Jankůjovi. No a pak všichni dostali ukrutný hlad, takže se zapálila vatra a vytáhly se klobásky a jiné dobroty a opékalo se a jedlo. Nad celou akcí bděly laskavé oči Podzimníčka, který ze svých sadů donesl pro děti červená sladká jablíčka a připravil teplý ovocný čaj.
No a kdože se nám ukrýval v kostýmu Podzimníčka a vykukoval na nás ze své chýšky? Ano, byla to Teoškova maminka, paní Erika Budišová, které velice děkujeme za její ochotu při organizaci akce.

Další foto

Otevřené zahrady 2015

Veselý triatlon na naší zahradě zvládli všichni hosté. Nejoblíbenější disciplínou bylo bezpochyby skákání v pytlích. Nevím, zda je to z dalších fotografií dost patrné, ale největší radost ze skákání měli tatínkové.

Další foto

Začátek školního roku 2015

Prázdniny uběhly jako voda a my jsme znovu na začátku. Nový školní rok a naše nové kamarády přispěchal uvítat i veselý klaun. Vzduchem létaly bubliny z bublifuku, pískala frkačka a v košíčku u klauna se našly i malé vitamínové dobrůtky. Dílo se povedlo, protože neukápla ani jedna slzička. Teď už nezbývá, než si navzájem popřát, aby se nám ve školce líbilo.

Další foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Školní rok 2017/18

Školní rok 2016/17

Školní rok 2015/16