Bertíci

Školní rok 2016/17

Jak jsme pletli košíky a nejen to

Naši malí i velcí Bertíci se nezaleknou žádného úkolu, a tak umí uplést košík, zasadit jahody, hrát pexetrio, poznávat písmena i vlajky států. Umí zdolat překážky se svázanýma nohama a vůbec skvěle trávit volný čas.

Dům z makaronů a bonbonů

Další Bertíci jsme opět zahájili v tělocvičně,kde jsme se v překážkové dráze a při hře s padákem velmi dobře bavili. Ve třídě si malí Bertíci zopakovali vlajky států a naučili se poznávat další. Pak si procvičili schopnost rozlišit tvary a logické myšlení při stavbě komínů z barevných kostek. Společně s rodiči si postavili dům z makaronů a bonbónů a nakonec si zahráli pexetrio.

Potřetí

Naše další setkání bylo opět v zimním duchu. Po rozcvičce v tělocvičně jsme s dětmi zopakovali vlajky států,děti si vyzkoušely pravolevou orientaci v rovině a vyrobily si zimní foukaný obrázek . Dělat umělou fujavici všechny moc bavilo.

Podruhé

Po protažení v tělocvičně jsme se s vervou pustili do práce. Naučili jsme se poznat vlajky pěti evropských států,zahráli jsme si barevné sudoku,ale nejvíc nás bavila výroba sněhové hmoty z holicí pěny a solamylu a sněhuláci se obzvláště vydařili.

První Bertíci v roce 2017

V tělocvičně nás opět čekala rovnovážná cvičení v překážkové dráze a také hra s míči na procvičení odhadu vzdálenosti. Ve třídě jsme do mapy světa doplňovali známe stavby,typická zvířata a národnosti. Procvičili jsme si paměť a postřeh. A taky jsme učinili pokus s jedlou sodou a příště uvidíme,zda se podařil.

Poslední setkání v tomto roce

Ani ve vánočních Bertících jsme nezapomněli protáhnout těla a taky jsme se vyřádili při výrobě dekoračního svícnu. Samozřejmě nechyběla hra se slovy a písmenky a pak hurá, vstříc Ježíškovi.

Čertovské setkání

Při čekání na ostatní kamarády jsme stihli složit světadílové puzzle a pak už nás čekaly aktivity v tělocvičně. Ve třídě jsme si připomněli značky aut a zahráli si barevné pexeso. A pak jsme ještě vyrobili házecího čerta a mikulášskou holinku.

Bertíci podruhé

Po hrách v tělocvičně opět ve třídě,kde na děti i rodiče čekal zajímavý program. Prohlédli jsme si domácí úkol v podobě vlajky států, procvičili si paměť při kladení barevných vršků podle vzorových tabulek, také jsme dokončili dílo ze slaného těsta z minulého setkání a ještě jsme si stihli zahrát pexetrio, kterém všichni shodně tvrdili, že tu trojici nemůžeme v žádném případě najít a povedlo se to všem.

Naše první setkání

Rodiče jsme krátce seznámili se zaměřením a významem našeho celoročního snažení. Pak si děti vyzkoušely rotaci,rovnovážná cvičení a překážkovou dráhu. V bertíkovské třídě jsme vyzkoušeli pozornost a postřeh dětí i rodičů,vymodelovali jsme z těsta podzimní strom a zahráli jsme si logické hry.